Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1020

Tuinbouwersstraat

📍 1020 🏠 144 adressen 🚂 405m 🚌 405m 🔀 2 lijnen 🏪 1 winkels ⭐ Urban Score 57,1 🌳 Groen woongebied
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
57,1
Urban Score
350 000 €
Appartement
1
Winkels
405m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
144
Adressen

Levenskwaliteit

Score 57,1/100
47,9
Wandelbaar
94,8
Groen
96
Stilte
86,6
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
5
Restaurants
Tiky Taka
3
Cafés
Yoha
🏫
4
Scholen
GO! Kunsthumaniora Brussel
🌳
7
Parken
Square Prince Charles - Prins Karelsquare

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen1
Adressen144

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station405m
🚌 Bushalte405m
🔀 Doorkomende lijnen2

Wat je hier vooral merkt

Tuinbouwersstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een woonstraat met een gemengd profiel. De straat telt 144 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 5 restaurants, 3 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 2 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 405m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 57,1/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1020

Straatprofiel

🌳 Groen woongebied 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.882714°N, 4.351032°E
Station405m
AQI68,3/100