Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Trapstraat

📍 1000 🏠 23 adressen 🚂 383m 🚌 383m 🔀 16 lijnen 🏪 72 winkels ⭐ Urban Score 67,6 🏬 Commercieel centrum
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
67,6
Urban Score
350 000 €
Appartement
72
Winkels
383m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
23
Adressen

Levenskwaliteit

Score 67,6/100
72,6
Wandelbaar
97
Groen
66,9
Stilte
87,3
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
33,6
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
138
Restaurants
Tasty Break
56
Cafés
Le Saint-Jean
🛒
1
Supermarkten
Lidl
🏫
12
Scholen
Sint-Joris Basisschool
🌳
14
Parken
Place de Dinant - Dinantplein
💊
3
Apotheken

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen72
Adressen23

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station383m
🚌 Bushalte383m
🔀 Doorkomende lijnen16

Wat je hier vooral merkt

Trapstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een rustige woonstraat met een kleinschalig karakter. De straat telt 23 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 1 supermarkten, 138 restaurants, 56 cafés. De bereikbaarheid is sterk: 16 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 383m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 67,6/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau kan merkbaar drukker aanvoelen. Daardoor past deze straat vooral bij bewoners die stedelijk gemak zoeken: voorzieningen, beweging en bereikbaarheid liggen dichter bij elkaar.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🏬 Commercieel centrum 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.843567°N, 4.352451°E
Station383m
AQI68,3/100