Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1020

Steenbakkerijstraat

📍 1020 🏠 209 adressen 🚂 621m 🚌 463m 🔀 7 lijnen 🏪 3 winkels ⭐ Urban Score 54,5 🍻 Horeca-straat
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
54,5
Urban Score
350 000 €
Appartement
3
Winkels
621m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
209
Adressen

Levenskwaliteit

Score 54,5/100
48,1
Wandelbaar
91,7
Groen
86
Stilte
79,3
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
0,9
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
12
Restaurants
7th Avenue
10
Cafés
Mosaic
🛒
2
Supermarkten
Proxy Delhaize
🏫
11
Scholen
Collège La Fraternité
🌳
8
Parken
Pocket Park Tielemans

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen3
Adressen209

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station621m
🚌 Bushalte463m
🔀 Doorkomende lijnen7

Wat je hier vooral merkt

Steenbakkerijstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is een goed verbonden woonstraat met vlotte toegang tot openbaar vervoer. De straat telt 209 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 2 supermarkten, 12 restaurants, 10 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 7 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 463m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 54,5/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau wijst op een gematigd straatprofiel. Of deze straat bij je past, hangt vooral af van je woonprofiel: zoek je rust, dan kan dit passen; zoek je maximale levendigheid, dan zijn centralere straten logischer.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1020

Straatprofiel

🍻 Horeca-straat 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.873357°N, 4.350922°E
Station621m
AQI68,3/100