Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Sistervatstraat

📍 1000 🏠 38 adressen 🚂 561m 🚌 343m 🔀 7 lijnen 🏪 29 winkels ⭐ Urban Score 61,5 🏬 Commercieel centrum
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
61,5
Urban Score
350 000 €
Appartement
29
Winkels
561m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
38
Adressen

Levenskwaliteit

Score 61,5/100
58,1
Wandelbaar
95,3
Groen
97,7
Stilte
81,3
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
13,3
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
34
Restaurants
Le Renard Bleu
24
Cafés
Pianocktail
🛒
1
Supermarkten
Proxy Delhaize
🏫
16
Scholen
École communale n°7 Baron Steens
🌳
20
Parken
Plaine de jeux des Escargots - Slakkengang speeltuin
💊
2
Apotheken

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen29
Adressen38

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station561m
🚌 Bushalte343m
🔀 Doorkomende lijnen7

Wat je hier vooral merkt

Sistervatstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een rustige woonstraat met een kleinschalig karakter. De straat telt 38 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 1 supermarkten, 34 restaurants, 24 cafés. De bereikbaarheid is sterk: 7 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 343m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 61,5/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat vooral bij bewoners die stedelijk gemak zoeken: voorzieningen, beweging en bereikbaarheid liggen dichter bij elkaar.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🏬 Commercieel centrum 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.836132°N, 4.346732°E
Station561m
AQI68,3/100