Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Rupelstraat

📍 1000 🏠 1 adressen 🚂 343m 🚌 143m 🔀 15 lijnen 🏪 5 winkels ⭐ Urban Score 54,1 🏬 Commercieel centrum 🌊 Overstromingsrisico
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
54,1
Urban Score
350 000 €
Appartement
5
Winkels
343m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
1
Adressen
🌊

Nieuwe risicozone

Deze straat bevindt zich in een nieuwe risicozone die onder monitoring staat van VMM of SPW.

Levenskwaliteit

Score 54,1/100
50,2
Wandelbaar
84,1
Groen
68,3
Stilte
88,6
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
1,9
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
6
Restaurants
Le BRYC
3
Cafés
Taverne Spoorweg
🛒
1
Supermarkten
Carrefour Express
🌳
1
Parken
Parc Lacroix - Lacroix park

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen5
Adressen1

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station343m
🚌 Bushalte143m
🔀 Doorkomende lijnen15

Wat je hier vooral merkt

Rupelstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is een goed verbonden woonstraat met vlotte toegang tot openbaar vervoer. De straat telt 1 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 1 supermarkten, 6 restaurants, 3 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 15 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 143m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 54,1/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau kan merkbaar drukker aanvoelen. Let op: deze straat ligt in een overstromingsrisicozone. Of deze straat bij je past, hangt vooral af van je woonprofiel: zoek je rust, dan kan dit passen; zoek je maximale levendigheid, dan zijn centralere straten logischer.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🏬 Commercieel centrum 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.88083°N, 4.3754°E
Station343m
AQI68,3/100
OverstromingsrisicoLaag