Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Picardstraat

📍 1000 🏠 132 adressen 🚂 874m 🚌 270m 🔀 3 lijnen 🏪 7 winkels ⭐ Urban Score 55 🌳 Groen woongebied
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
55
Urban Score
350 000 €
Appartement
7
Winkels
874m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
132
Adressen

Levenskwaliteit

Score 55/100
51,4
Wandelbaar
91,5
Groen
96
Stilte
70,9
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
2,8
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
10
Restaurants
Hanami
4
Cafés
Le Jubile
🛒
5
Supermarkten
Proxy Delhaize
🏫
14
Scholen
GO! Atheneum Caroline Pauwels
🌳
9
Parken
Square du Laekenveld - Laekenveldsquare
💊
2
Apotheken

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen7
Adressen132

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station874m
🚌 Bushalte270m
🔀 Doorkomende lijnen3

Wat je hier vooral merkt

Picardstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een woonstraat met een gemengd profiel. De straat telt 132 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 5 supermarkten, 10 restaurants, 4 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 3 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 270m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 55/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🌳 Groen woongebied 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.864934°N, 4.34223°E
Station874m
AQI68,3/100