Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Parlementsstraat

📍 1000 🏠 24 adressen 🚂 506m 🚌 211m 🔀 8 lijnen 🏪 63 winkels ⭐ Urban Score 67,3 🏬 Commercieel centrum
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
67,3
Urban Score
350 000 €
Appartement
63
Winkels
506m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
24
Adressen

Levenskwaliteit

Score 67,3/100
69,8
Wandelbaar
93
Groen
93,1
Stilte
83,2
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
29,4
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
68
Restaurants
Bonjour Colette
21
Cafés
My Little Cup
🏫
4
Scholen
École fondamentale Congrès-Dachsbeck
🌳
10
Parken
Parc de Bruxelles - Warandepark

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen63
Adressen24

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station506m
🚌 Bushalte211m
🔀 Doorkomende lijnen8

Wat je hier vooral merkt

Parlementsstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een rustige woonstraat met een kleinschalig karakter. De straat telt 24 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 68 restaurants, 21 cafés. De bereikbaarheid is sterk: 8 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 211m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 67,3/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat vooral bij bewoners die stedelijk gemak zoeken: voorzieningen, beweging en bereikbaarheid liggen dichter bij elkaar.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🏬 Commercieel centrum 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.847961°N, 4.365165°E
Station506m
AQI68,3/100