Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1120

Molenblokstraat

📍 1120 🏠 69 adressen 🚂 1547m 🚌 231m 🔀 4 lijnen 🏪 4 winkels ⭐ Urban Score 50,2 🌳 Groen woongebied 🌊 Overstromingsrisico
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
50,2
Urban Score
350 000 €
Appartement
4
Winkels
1547m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
69
Adressen
🌊

Nieuwe risicozone

Deze straat bevindt zich in een nieuwe risicozone die onder monitoring staat van VMM of SPW.

Levenskwaliteit

Score 50,2/100
49
Wandelbaar
92,7
Groen
100
Stilte
48,4
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
1,4
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
4
Restaurants
Délices du Liban
3
Cafés
Moki Cake & Coffee
🛒
1
Supermarkten
Delhaize
🏫
10
Scholen
Ados Pilifs
🌳
6
Parken
Solarium
💊
1
Apotheken

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen4
Adressen69

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station1547m
🚌 Bushalte231m
🔀 Doorkomende lijnen4

Wat je hier vooral merkt

Molenblokstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is een goed verbonden woonstraat met vlotte toegang tot openbaar vervoer. De straat telt 69 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 1 supermarkten, 4 restaurants, 3 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 4 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 231m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 50,2/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Let op: deze straat ligt in een overstromingsrisicozone. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1120

Straatprofiel

🌳 Groen woongebied 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.892366°N, 4.380761°E
Station1547m
AQI68,3/100
OverstromingsrisicoLaag