Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1000

Melsensstraat

📍 1000 🏠 95 adressen 🚂 762m 🚌 210m 🔀 8 lijnen 🏪 146 winkels ⭐ Urban Score 80,6 🏬 Commercieel centrum
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
80,6
Urban Score
350 000 €
Appartement
146
Winkels
762m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
95
Adressen

Levenskwaliteit

Score 80,6/100
97,4
Wandelbaar
94,8
Groen
93,5
Stilte
74,6
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
68,7
Commercieel

Voorzieningen in de buurt

OSM · 300m
🍽️
234
Restaurants
Pho 18
72
Cafés
Wide Awake Coffe St. Cat
🛒
6
Supermarkten
Kam Yuen Supermarket
🏫
6
Scholen
Institut Bischoffsheim
🌳
10
Parken
Square Marguerite Duras - Marguerite Durassquare
💊
4
Apotheken

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen146
Adressen95

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station762m
🚌 Bushalte210m
🔀 Doorkomende lijnen8

Wat je hier vooral merkt

Melsensstraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is eerder een levendige straat met dagelijkse voorzieningen in de directe omgeving. De straat telt 95 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 6 supermarkten, 234 restaurants, 72 cafés. De bereikbaarheid is sterk: 8 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 210m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 80,6/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat vooral bij bewoners die stedelijk gemak zoeken: voorzieningen, beweging en bereikbaarheid liggen dichter bij elkaar.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1000

Straatprofiel

🏬 Commercieel centrum 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.85039°N, 4.348952°E
Station762m
AQI68,3/100