Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1120

Mariënborre

📍 1120 🏠 48 adressen 🚂 2356m 🚌 356m 🔀 1 lijnen ⭐ Urban Score 43,9 🏡 Rustige woonwijk 🌊 Overstromingsrisico
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
43,9
Urban Score
350 000 €
Appartement
2356m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
48
Adressen
🌊

Nieuwe risicozone

Deze straat bevindt zich in een nieuwe risicozone die onder monitoring staat van VMM of SPW.

Levenskwaliteit

Score 43,9/100
46,4
Wandelbaar
94,3
Groen
98
Stilte
21,5
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Adressen48

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station2356m
🚌 Bushalte356m
🔀 Doorkomende lijnen1

Wat je hier vooral merkt

Mariënborre, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een woonstraat met een gemengd profiel. De straat telt 48 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). De straat heeft een rustiger voorzieningenprofiel, maar wel een groenere omgeving met 5 parken in de buurt. OV is aanwezig, maar minder sterk dan in de beter verbonden delen van de gemeente.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 43,9/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Let op: deze straat ligt in een overstromingsrisicozone. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1120

Straatprofiel

🏡 Rustige woonwijk 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.899685°N, 4.379989°E
Station2356m
AQI68,3/100
OverstromingsrisicoLaag