Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1130

Ganzenweidestraat

📍 1130 🏠 155 adressen 🚂 432m 🚌 203m 🔀 2 lijnen 🏪 2 winkels ⭐ Urban Score 57,7 🌳 Groen woongebied 🌊 Overstromingsrisico
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
57,7
Urban Score
350 000 €
Appartement
2
Winkels
432m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
155
Adressen
🌊

Nieuwe risicozone

Deze straat bevindt zich in een nieuwe risicozone die onder monitoring staat van VMM of SPW.

Levenskwaliteit

Score 57,7/100
48,6
Wandelbaar
97,8
Groen
96
Stilte
85,7
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit
0,5
Commercieel

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Actieve ondernemingen2
Adressen155

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station432m
🚌 Bushalte203m
🔀 Doorkomende lijnen2

Wat je hier vooral merkt

Ganzenweidestraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een woonstraat met een gemengd profiel. De straat telt 155 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). Voor dagelijkse boodschappen zit deze straat goed: binnen loopafstand liggen 2 cafés. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 2 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 203m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 57,7/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Let op: deze straat ligt in een overstromingsrisicozone. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1130

Straatprofiel

🌳 Groen woongebied 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.893544°N, 4.416244°E
Station432m
AQI68,3/100
OverstromingsrisicoLaag