Brussel · Brussel-Hoofdstad · 1130

d'Hannetairestraat

📍 1130 🏠 28 adressen 🚂 1022m 🚌 208m 🔀 2 lijnen ⭐ Urban Score 52,9 🏡 Rustige woonwijk
🇧🇪 Tweetalige regio — FR · NLVoir en français
52,9
Urban Score
350 000 €
Appartement
1022m
Station
68,3
AQI
198 314
Inwoners
28
Adressen

Levenskwaliteit

Score 52,9/100
47,9
Wandelbaar
94,1
Groen
96
Stilte
66
Nabijheid
68,3
Luchtkwaliteit

Luchtkwaliteit

IRCEL-CELINE
68,3 AQI
Matige luchtkwaliteit De luchtkwaliteit is aanvaardbaar. Gevoelige personen kunnen lichte effecten ondervinden.
PM2.5 9.2 µg/m³
NO₂ 26.58 µg/m³

Vastgoedmarkt

Statbel
350 000 €

Mediaanprijs appartement — Brussel

Huis 520 000 €
Appartement 350 000 €
↓ 1.8% daling in 2024 (NBB)

Buurtprofiel

Statbel
Bevolking (sector)198 314
Huishoudens (gemeente)95 711
Gemiddeld inkomen32 149 €
Leeftijdsverdeling
0–17: 21.28%
18–64: 67.58%
65+: 11.14%
Buitenlanders39.29%
Adressen28

Erfgoed

Onroerend Erfgoed · AWaP
🏛️
Beschermde monumenten (gemeente)
8
📊
Erfgoeddensiteit (per 1.000 adressen)
0.0432

Gebaseerd op gegevens van Onroerend Erfgoed (Vlaanderen), AWaP (Wallonië) en OpenStreetMap (Brussel).

Mobiliteit

🚂 Dichtstbijzijnde station1022m
🚌 Bushalte208m
🔀 Doorkomende lijnen2

Wat je hier vooral merkt

d'Hannetairestraat, Brussel (Brussel-Hoofdstad), is vooral een rustige woonstraat met een kleinschalig karakter. De straat telt 28 adressen. Het woningprofiel past bij een stedelijk appartementenprofiel.

Wonen en prijsniveau

De mediaan appartementsprijs ligt rond 350 000 €. Voor huizen is dat 520 000 €. De prijstrend is dalend (-1.8%). De straat heeft een rustiger voorzieningenprofiel, maar wel een groenere omgeving met 4 parken in de buurt. De straat heeft bruikbare OV-dekking met 2 OV-lijnen, dichtstbijzijnde halte op 208m.

Onze lezing van deze straat

Alles bij elkaar komt deze straat uit op 52,9/100 voor de Urban Score. De luchtkwaliteit is aanvaardbaar (AQI 68,3/100). Het geluidsniveau oogt relatief rustig. Daardoor past deze straat beter bij bewoners die rust en ruimte zoeken dan bij wie alles te voet wil doen.

Buurtprofiel in context

Statbel

Deze buurt heeft een uitgesproken multicultureel profiel binnen Brussel. De statistische sector telt 198 314 inwoners.

Brussel

RegioBrussel-Hoofdstad
Postcode1130

Straatprofiel

🏡 Rustige woonwijk 🏢 Stadsappartementen

Multiculturele wijk

📍 Gegevens

Coördinaten50.89828°N, 4.420595°E
Station1022m
AQI68,3/100